Kuchyňa – jednoduché triky na zlepšenie

Tentoraz zabudnime  na výmenu skriniek a odstraňovanie podláh – s pár malými zmenami môžeme dosiahnuť, že vaša kuchyňa bude ako nová.
Kuchyňu často považujeme za najdôležitejšie miesto v dome a je na to aj dobrý dôvod. Je to miesto stretnutí, miesto prípravy jedál a zábavy

 

Nie je preto žiadnym prekvapením, že ľudia uprednostnia zmeny kuchyne pred ostatnými priestormi. Ak chcete obnoviť vašu kuchyňu a nemínuť pritom majetok – ak sa napríklad chystáte svoju nehnuteľnosť predať – máme pre vás pár zaujímavých tipov, ako túto zmenu dosiahnuť.

Vymeňte úchytky

Netreba meniť celé skrinky – stačí keď zameníte úchytky. Vyberte si nové, či už moderné, alebo rustikálne podľa štýlu kuchyne a budete prekvapení super efektom. A navyše túto zmenu pravdepodobne zvládnete aj sami.

Ďalšia vec, ktorú zvládnete, je oslobodenie zásuviek  a skriniek od kuchynského náradia a panvíc, ktoré môžete zavesiť. Navyše to vyvolá dojem, že radi varíte (aj keď to náhodou nemusí byť pravda)

kuchyne uchytky

Zameňte staré spotrebiče

Teraz nehovoríme o umývačke, chladnočke alebo nebodaj rúre. Reč je o malých, možno už unavených spotrebičoch, ako je toaster, kanvica na vodu, kávovar.

Ak si už zaslúžia výmenu, pozrite sa po nových, ideálne v jednotnom dizajne a rovnakej farebnej schéme.

Dajte novú zástenu

V mnohých kuchyniach, zástena splýva  s pracovnou doskou. Ak sa však rozhodnete pre odvážny krok zámeny za zástenu, ktorá vynikne, dosiahnete lepší look celej kuchyne. Porozmýšlajte nad antikorom, obkladačkami, prípadne sklom.

Nielenže sa ľahko udržiavajú – budú vyzerať nadčasovo.