biela kuchyna

Biela Kuchyňa

Áno. Existujú trendy, ale niektoré veci sú nemenné. Chceme, aby kuchyňa mala čisté línie, chceme, aby bola funkčná a pohodlná. Okrem toho by sme chceli kuchyňu, ktorá nebude podliehať trendom a dizajnovým zmenám, ktoré sa objavia nanovo každý rok. Máme dobrú správu. Je tu jedna kobinácia, ktorá s istotou prežije možno všetky dizajnové výstrelky a zmeny. Biela. Biela v kombinácii s kontrastnou pracovnou doskou, ideálne z prírodného kameňa je nielen univerzálna, ale aj elegantná.

Pre dokonalý zážitok z kuchyne sa nevyhneme použitiu kvalitných materiálov a hlavne kvalitného kovania. V tejto konkrétnej realizácii je to kovanie Blum. Výsuvy (po slovensky šuplíky) sú najviac namáhané  a zaťažované časti kuchynskej linky (ak nepočitam pracovnú dosku), preto je dobré na tejto položke nešetriť  a vsadiť na dlhoročné bezproblémové užívanie a nie reklamácie a výmeny.

Spomenutá pracovná doska si tiež zaslúži pozornosť. Nielen preto, že je namáhaná, ale tvorí aj dosť veľkú vizuálnu časť kuchyne a preto okrem toho, že by mala ladiť  s dekorom kuchyne (s bielou to bude mať jednoduché), mala by byť z kvalitného materiálu. 

Cenovo dostupné laminátové pracovné dosky sú vyrábané v obrovskom množstve dekorov. To je ich výhoda. Nevýhodou, respektíve slabinou, je miesto, kde sa laminátová doska stretá  s vodou. Najjčastejšie je to pri batérii. Pokiaľ je drezová batéria osadená priamo v pracovnej doske z laminátu, može to časom spôsobiť problém. Riešením je drez s výrezom na batériu, alebo pracovná doska, ktorej voda neprekáža. 

Doska z prírodného, alebo umelého kameňa. Je cenovo náročnejšia, granitových odtieňov je skôr menej, ale keď si dáme prácu s výberom odtieňa, máme kombináciu na dlhé a dlhé roky. Pokiaľ by sme chceli vyberať z veľkej farebnej škály dekorov a farieb, zachrániť to môže Corian, alebo umelý kameň. O týchto materiáloch si povieme v samostatnom článku.